ניקוי מכונות קפה

קפה הוא מוצר שמתקשר להנאה, התרגעות, חברה, בילויי וכדומה ומופיע במגוון רחב של טעמים, ריחות, מרקמים, תערובות וצורות הכנה. כמוצר המתקשר לאנינות טעם אישית, טעם הקפה וריחו חשובים מאוד ומושפעים הן מסוג פולי קפה כחומר גלם והן מאופן הכנתו. כאשר מכינים קפה באופן ידני, לא ניתן למחזר את אותם תנאי בישול בכל הכנה ולכן טעמו עשוי להיות שונה מפעם לפעם. לעומת זאת, כאשר מכינים קפה בעזרת מכונות קפה, או מכונת אספרסו, אין ספק שטעמו הייחודי של הקפה תמיד ישמר ויענה לטעמו הסלקטיבי של השותה.

כיצד נשמר את טעמו של הקפה, המבושל במכונת קפה

מכונות קפה למשרד או מכונות קפה לבית (קפסולות קפה או תערובות קפה כמו לוואצה) , תמיד ישמרו בצורה אחידה את הטעם המיוחד של פולי הקפה המיוחדים בהם משתמשים. עם זאת ללא אחזקה וניקיון שוטף של מכונת הקפה, אין לצפות לאחידות התוצאה מבחינת הטעם והריח. מכונות קפה אשר אינה עוברת ניקיון שוטף, עלולה לייצר תערובות ביחסים בלתי מאוזנים, לא תחמם בטמפרטורות חימום מתאימות, תמיס את תערובת הקפה באופן חלקי בלבד וכדומה, כל הגורמים שיביאו לתוצאה של קפה תפל ובכך להרס חווית ההתרגעות של השותה.

סוגי מכונות להכנת קפה

מכונות קפה בדרך כלל שונות אחת מהשנייה ומיועדות מראש לשימושים שונים ולאוכלוסיות ספציפיות. כך קיימות בשוק, מכונות קפה ביתיות, מכונות קפה למשרד,מכונות אספרסו מכונות מקצועיות לבתי קפה, מכונות קפה לאבקות להכנת משקאות קפה שונים וכ”ו.

ניקוי ותחזוקת מכונות קפה – עצות כלליות

הואיל ומדובר במגוון רחב מאוד של מכונות קפה, לא ניתן כאן להתרכז באופן ספציפי בכל מכונה בנפרד, בכל מקרה מומלץ לעיין בחוברת למשתמש הנלווית לכל מכונה חדשה או להיוועץ עם שירות מכונות קפה של המכונה. כלל ראשון- זהירות חשמל!- נתק את התקע החשמלי של מכונת הקפה מחיבורו לחשמל. אפשר למכונת הקפה להתקרר לטמפרטורת החדר או לפחות עד אפשרות מגע בטוח.

איכות המים / הסרת אבנית

הצטברות אבנית במכונת קפה עקב החימום, גורמת לסתימות במעברים, לכניסת חלקיקי אבנית לקפה ולשיבוש תהליך הכנת הקפה. על כן, חובה לחבר את המכונה למקור מים מסונן במסננים מקרונים איכותיים לסילוק חלקיקים, מזהמים וזיקוק מאבנית. מידי פעם אפשרי לנקות האבנית בעזרת חומר המאושר ע”י היצרן לשימוש במכונת קפה. שימוש בכל חומר אחר עשויי לגרום נזק למכונת הקפה ואף להוות מפגע בריאותי לשותה הקפה. מומלץ להיוועץ תחילה עם שירות מכונת הקפה ולבצע את הניקוי עפ”י הנחיותיהם. לחילופין, אפשרי למסור את מכונת הקפה לניקוי גם במעבדות היבואן.

ניקוי גוף מכונת הקפה

את גוף מכונת הקפה ניתן לנקות לפי הצורך, בעזרת מטלית רכה ולחה וליבש בעזרת מטלית יבשה. בעת הניקוי אסור להשתמש בשום סוג של חומר ניקוי. יש להשתמש אך ורק במים נקיים.

ניקוי ראש מיצויי הקפה

לניקוי ראש מיצויי הקפה, אפשר להשתמש בחומר ממיס לשומני קפה. שטיפת חלקי מכונות קפה תעשה באופן ידני בלבד ולא במדיח כלים. נגב במטלית לחה את המסננת של ראש מיצויי הקפה בכדי להסיר שאריות קפה טחון.

ניקוי מיכל המים

מיכל המים חייב לעבור ניקיון ידני לפחות פעם בשבוע. בכל מקרה אין לנקות המיכל במדיח כלים. – פרק את מיכל המים ממכונת הקפה .

–  שטוף את המיכל תחת מים זורמים, לאחר מכן יבש אותו.

–  הרכב את המיכל בחזרה למכונת הקפה.

ניקוי זרבובית הקצפת החלב

החלב הבא במגע עם הזרבובית, נוטה להתגבש ולסתום את הזרבובית. על כן מיד לאחר חימום והקצפת חלב, חובה לנקות את זרבובית אדי הקיטור במטלית לחה. אם ניתן לפרק את זרבובית הקיטור, אפשרי גם לפרקה ולהשרותה במי סבון פושרים ולנקות בעזרת מברשת. יש לוודא שהחור שבצד זרבובית הקיטור אינו סתום. לאחר הניקוי יש להרכיבה מחדש ולפתוח את ברז אדי הקיטור להזרמת מעט אדים דרך הזרבובית לסילוק שאריות חלב אם נותרו.

ניקוי המגש ורשת לאיסוף נוזלים

הרם את המגש לאיסוף נוזלים בחלקו הקדמי והסירו ממכונת הקפה.- רוקן ושטוף את המגש והרשת במים זורמים (את המגש והרשת ניתן לשטוף ביד או במדיח כלים). – ייבש את המגש והרשת בעזרת מטלית יבשה ונייר סופג רך.

–  התקן מחדש את הרשת על המגש לאיסוף נוזלים והרכב אותם בחזרה במכונת הקפה.

ניקויי מיכל פולי קפה

במכונות קפה עם מטחנות, לפני כל טעינת קפה מחודשת למכונה, יש לנקות את מיכל פולי הקפה במטלית לחה ולהמתין לייבוש מלא לפני השימוש.

מסנן הקפה

על מנת לשמר את טעם הקפה, מסננות הקפה שבידית חייבות להיות נקיות תמיד וגם לפני כל הכנת קפה. לאחר הכנת קפה, סלק את שאריות הקפה הטחון המשומש מהידית ע”י הקשה על משטח העבודה. בעזרת קצה כפית או סכין, הוצא את המסננת מידית הקפה ושטוף את המסננת שבידית במים זורמים.

לסיכום

טפלו במכונת הקפה באהבה, והיא תחזיר לכם תמיד קפה טעים ובניחוחות משכרים.