יותר ויותר אנשים מבינים שקפה איכותי יכול לשפר את היום שלהם באופן ניכר. עם זאת, רובנו גם יודעים כי בסדר היום העמוס שלנו אין תמיד זמן לטחון את הקפה, להכניס אותו למכונה ולקוות שהקפה אכן ייצא משובח כצפוי.

למרבה המזל, אפשר כבר להפסיק להתפלל לאלוהי הקפה ובכל זאת לדעת שכל כוס קפה תצא בדיוק כפי שאנחנו רוצים אותה, בלי להתאמץ כלל.

להמצאה הגאונית שמבטיחה זאת קוראים קפסולות קפה

קפסולות קפה’ – מה זה בעצם?

קפסולה היא כמוסה (מיכל אטום) המכילה קפה ומוכנה לשימוש. הקפה אטום בנייר סינון מיוחד, אשר נזרק לאחר השימוש.

את הקפסולות מוסיפים אל מכונת קפה, אשר באמצעות חדירה של מים רותחים, המכונה יוצרת מהן אספרסו.

מכל קפסולה, ניתן ליצור כוס אחת איכותית של קפה קרמי ומושלם במגוון טעמים, בלי להתאמץ, בלי לחשוש ובלי להתלכלך. הכנת קפה באמצעות קפסולה, נחשבת לנוחה, נקייה ומהירה, והיא אינה דורשת ידע מיוחד.

מכונת קפה אשר עושה שימוש בקפסולות בלבד, מתאימה לכל צורך שהוא, עסקי או משפחתי, ולכן, ניתן למצוא מכונות קפה רבות במסעדות, בתי קפה, חדרי ישיבות ועסקים.

ההבדלים בין קפסולות לקפה טחון

קפה טחון הוא קפה אבקתי אשר הוכן על ידי חליטת פולי קפה קלויים וטחינתם. ניתן לטחון פולי קפה באופן עצמאי, וניתן לרכוש קפה טחון מוכן מאחת החברות בארץ.

באמצעות הוספת קפה טחון למכונת הקפה, יחד עם עירוי של מים רותחים בטמפרטורה מתאימה, מתקבלת כוס אספרסו טובה.

על מנת להכין אספרסו מצוין, עשיר בקצף וארומה, יש צורך בלא מעט ידע וניסיון. הכנת קפה ללא ידע מוקדם, עלולה להוביל ללא מעט כישלונות עקב טמפרטורת מים לא מדויקת, ערבוב חסר, קפה שאינו טרי, הוספה של מעט / הרבה קפה טחון וכן הלאה.

יתרונות של קפסולות קפה

אז למה בעצם דווקא קפסולות?

ראשית, הטעם

שימוש בקפסולות קפה פוטר אתכם מהצורך להתמחות במכונת הקפה. כבר לא צריך להתעצבן על עצמכם ועל המכונה ולהצטער על כך שהלכתם לחוג מנהל עסקים באוניברסיטה במקום לקורס ברמנים.

קפסולות קפה מבטיחות כי בכל פעם שתרצו להכין קפה, אתם תקבלו קפה זהה בטעמו, עשיר בארומה ונעים עד מאד לחיך.

שנית, הזמן

קפסולות קפה חוסכות מכם את הצורך להקדיש חמש דקות תמימות לדבר פשוט כמו כוס קפה איכותי. פשוט מכניסים את הקפסולה למקום המיועד לכך, והמכונה עושה את היתר בקלות, במהירות וביעילות. הקפה שלכם יהיה מוכן עוד לפני שתספיקו לבחור איזו עוגייה אתם רוצים ליד הקפה.

שלישית, פשטות

קפסולות קפה מותירות את פינת הקפה במשרד נקייה. מיכל הפלסטיק מוכנס כפי שהוא למכונה, ואין צורך לטחון את הקפה או להעביר אותו מהמיכל שבו הוא נמצא למכונה. כתוצאה מכך, אפשר להיות בטוחים שהניקיון שורר הן במכונה עצמה והן בפינת הקפה כולה.

רביעית, מדידות הוצאות הקפה

קפסולות קפה מאפשרות לאחראי על הוצאות המשרד לדעת במדויק כמה קפה נצרך בכל תקופה. מדידות כזו חשובה בפינת הקפה במשרד בדיוק כפי שהיא חשובה בכל תחום אחר במשרד: הוצאות נסיעה, הוצאות ציוד משרדי, הוצאות שליחויות וכו’. אם עד עכשיו נאלץ האחראי על ההוצאות להיאבק בהערכות כמו “חצי ק”ג קפה בחודש”, כעת הוא יוכל למדוד את מספר הקפסולות במדויק.

עוד על יתרונות /חסרונות הקפסולה והקפה הטחון, בטבלה הבאה

קריטריון קפסולות קפה
טריות הקפה הקיים בקפסולות נשאר טרי למשך תשעה חודשים לפחות. לאחר פתיחת השקית, טריותו של הקפה הטחון נשמרת למשך 24 שעות, או 3 ימים בקירור
גמישות לרוב, אם רכשתם מכונה מחברה מסוימת, אך ורק הקפסולות של אותה חברה יתאימו לכם, כך שלא תוכלו לנסות ולהתרשם מטעמים וניחוחות חדשים. אין הגבלה לסוג הקפה. ניתן להשתמש בכל חברה המשווקת או מייצרת קפה טחון.
מגוון מוגבל לטעמים או תערובות המשווקות על ידי החברה בלבד. אין הגבלה של טעמים ותערובות.
נוחות וידע מוקדם קל ופשוט להשתמש בקפסולות, והן אינן דורשות ידע מיוחד על מנת ליצור קפה איכותי, יש צורך בניסיון ומיומנות. הכנת קפה ללא ידע זה, עלולה להוביל ללא מעט כישלונות.
יעילות הכנת קפה בלחיצת כפתור הכנה הנמשכת מספר דקות
ניקיון קפסולות אינן מלכלכות את מכונת הקפה. קפה טחון מלכלך את מכונת הקפה, ולעיתים, גם את סביבת העבודה. הלכלוך קטן עם המיומנות הנרכשת.
קהל יעד קפסולות מתאימות לשימוש בבית ובמשרד, בבית קפה, חדרי ישיבות, מסעדות, בתי מלון, חדרי VIP ועוד. קפה טחון מתאים לשימוש בבית, ובמשרד, בבית קפה, חדרי ישיבות, מסעדות, בתי מלון, חדרי VIP ועוד.
מחיר מחירה של קפסולה עומד על 2 ₪ בממוצע, כך, עלותן של הקפסולות נחשבת ליקרה יותר מאשר קפה טחון. הצפי הוא, שהמחיר ירד עקב התחרות החזקה בתחום. עלות נמוכה יחסית למחירה של קפסולה. 1 ק”ג של קפה טחון עולה כ-100 ₪, וכך, הכנת כוס קפה המכילה כ-7 גרם קפה, עולה פחות מ-70 אגורות.

למי מתאימות הקפסולות?

הקפסולות מתאימות לכל מי שרוצה את הקפה שלו איכותי בכל פעם ולא מעוניין להתאמץ כדי להשיג זאת. הקפסולות הן הפתרון המושלם למשרדים קטנים וגדולים, אשר מעוניינים לספק לעובדים שלהם קפה איכותי, מבלי ללכלך את פינת הקפה ומבלי לגזול את תשומת ליבם של העובדים לדקות ארוכות.

עם זאת, יש לזכור כי הקפסולות הן פתרון קפה יקר יותר מפתרונות הקפה האחרים: אבקות ופולי קפה. ולכן, קפסולות קפה מתאימות במיוחד למשרדים ולארגונים שמוכנים להשקיע בקפה שלהם כדי לוודא שהם אכן מקבלים את הקפה האיכותי ביותר.