על מכונות אספרסו אוטומטיות

בעוד בעבר כוס קפה הייתה נחשבת למצרך נחוץ ולמשקה בלבד, הרי שהיום מדובר בדבר שונה לגמרי – בין אם מדובר בשתיית כוס קפה בבית הקפה הקרוב לביתנו, או בלגשת לפינת הקפה האהובה במקום עבודתנו, כוס קפה מהווה בעבור רבים מאיתנו מעין בריחה מטרדות היום יום, ודרך מהנה לנוח ולספוג אווירה נינוחה ורגועה.

מכונות אספרסו אוטומטיות

בעוד בעבר, היו מכונות אספרסו אוטומטיות נחלתם של בתי קפה יוקרתיים ושל מקומות עבודה נחשבים, הרי שהיום נתפסות מכונות אספרסו בכלל, ו- מכונות אספרסו אוטומטיות בפרט, למוצר חשמלי טריוויאלי ולגיטימי שניתן למצוא בהרבה מן הבתים בישראל.

אופן פעולתן של מכונות אספרסו אוטומטיות

ניתן לומר באופן וודאי כי מכונות אספרסו אוטומטיות מורידות את תחום אחריותו של המפעיל אותן לקו המינימום.

לעומת מכונות אספרסו ידניות או מכונות אספרסו חצי אוטומטיות, בהן על המפעיל להתמחות בהכנת קפה ולהבין בכמויות האספרסו הנדרשות ובהפעלת לחץ מתאים, תפקידו של מפעיל מכונות אספרסו אוטומטיות מתחיל במילוי מים במכונה עצמה, ונגמר בלחיצת כפתור.

על כל השאר, כמובן, אחראית מכונת האספרסו.

מדוע בוחרים אנשים רבים לרכוש מכונות אספרסו אוטומטיות?

הסיבה הראשונה אשר בגללה בוחרים אנשים רבים לרכוש מכונות אספרסו אוטומטיות היא העדר ההתעסקות עם הקפה בבוקר או בכל שעה אחרת במהלך היום.

הכנת קפה באופן ידני לעיתים קרובות גוררת לכלוך והתעסקות רבה, במיוחד כאשר מדובר על אנשים ששותים כוסות קפה רבות ביום, ואילו הכנת קפה באמצעות מכונות אספרסו אוטומטיות מצריכה מאיתנו רק לחיצת כפתור ומעט המתנה, דבר המסתכם בכמה שניות בודדות.

סיבה נוספת בגינה מומלץ לרכוש מכונות אספרסו אוטומטיות היא איכות הקפה.

אם אתם אוהבים את הקפה שלכם איכותי ובעל ארומה מהפנטת שקשה להשיג בהכנת קפה באופן ידני, הרי שכוסות הקפה/האספרסו אותן מכינות מכונות אספרסו אוטומטיות יוצאות, ללא יוצא מן הכלל, טריות, איכותיות וטעימות במיוחד.

מחיריהן של מכונות אספרסו אוטומטיות

כמו כל מוצר אחר הנרכש על ידנו- בין אם מדובר במכשיר חשמלי, בפריט לבוש, בתכשיטים וכדומה, גם מחיריהן של מכונות אספרסו אוטומטיות נמדד על פי פרמטרים מסוימים ומוגדרים מראש כמו פונקציות המכשיר (ישנן מכונות אספרסו אוטומטיות שאינן מקציפות חלב ומאפשרות להגדיר איזה קפה ברצוננו להכין, ואילו מכונות אספרסו אוטומטיות אחרות אינן מאפשרות זאת), גודל מכונת האספרסו וכמובן המותג שייצר את המכונה- שכן רכישת מכונות אספרסו אוטומטיות של מותגים מוכרים ובעלי מוניטין גבוה ונחשב לרוב יהיו קניה איכותית ואמינה ביותר, ולכן יעלו מעט יותר, לעומת מכונות אספרסו אוטומטיות של חברות פחות מוכרות שעלולות להיהרס בטרם עת או לתפקד באופן לקוי.