קפה אורגני – טרנד תזונתי חדש?

לאחרונה ניתן לראות כי תחום המוצרים האורגניים מתפתח בצעדי ענק, כאשר כיום הוא כולל מגוון רחב-היקף של מוצרים איכותיים כמו חסה אורגנית, ביצים אורגניות, חלב אורגני ואפילו תכשירי קוסמטיקה אורגניים. כל המוצרים האורגניים הללו התפתחו על ידי שיטות גידול נקיות מכימיקלים אשר לא מזהמים את הסביבה. לרשימת המוצרים החלקית שהזכרנו, הצטרף טרנד חדש – קפה אורגני. מה זה קפה אורגני, איך הוא תורם לאיכות הסביבה והאם הוא בריא יותר מסוגי קפה אחרים? על כך במאמר זה.

מה זה קפה אורגני?

כאמור, המושג אורגני מתייחס למוצרים אשר גדלו בצורה טבעית ככל האפשר. גידולים אורגניים אינם כוללים שימוש בכימיקלים, אינם מערבים הנדסה גנטית ואינם מזהמים את הסביבה. בנוסף, קפה אורגני מתפתח ללא שימוש בהורמונים או תרופות למיניהם. קפה אורגני נוצר לראשונה בעקבות שני מניעים עיקריים, השווים בחשיבותם. המניע הראשון הוא לשמור על איכות הסביבה והמניע השני הוא שמירה על בריאותו של הצרכן. ניתן כמובן להשתמש בקפה אורגני במכונות קפה להכנת אספרסו וקפוצ’ינו משובחים.

שמירה על איכות הסביבה

גידול מוצרים בשיטה אורגנית נעשה תוך מינימום סיכון וזיהום של הסביבה. כיצד? כאשר נמנעים משימוש בחומרי הדברה ותרסיסי כימיקלים, מונעים פגיעה בשכבת האוזון העדינה המקיפה את כדור הארץ ומונעים פגיעה בצמחיה ובמקורות מים. מים מזוהמים מסוכנים לבריאות וכמובן, עלולים לסכן כל גידול אחר המסתייע בהם. יתרה על כך, כאשר יוצרים מוצרים אורגניים, יוצרים בעקיפין גם דשן טבעי נקי מכימיקלים, אשר מאפשר ליצור גידולים אחרים ללא שימוש בדשן כימי, וכן הלאה.

קפה אורגני – קפה בריאות

האמונה הרווחת בקרב אנשים רבים היא כי חזרה לטבע מחזקת את המערכת החיסונית שלנו. כאשר מייצרים קפה אורגני בשיטות טבעיות ונמנעים משימוש בכימיקלים או חומרים לא טבעיים אחרים, אז הסיכון בהכנסת חומרים רעילים לגוף קטן. במקביל, הסיכוי לפתח מוצר נקי ובריא גדל פי כמה.

קפה אורגני – מוצר קטן המספק יתרונות גדולים

פולי קפה מיוצרים ומיובאים מכל רחבי העולם, בעיקר מדרום אפריקה, דרום אמריקה ואירופה. בדרום אפריקה, המקור העיקרי של זני הקפה השונים, קשה מאוד למצוא חומרי דישון והדברה כימיים. לכן, משתמשים בשיטות הדברה ודישון טבעיות. כך שבעצם, מרבית גידולי הקפה כלל לא כוללים התערבות כימית. עם הזמן, הביקוש הגדול למוצרים אורגניים גרם למגדלים להבין כי מדובר במכרה זהב, וכי כאשר יקבלו תעודה או אישור כי אכן גידולי הקפה שלהם הם גידולים אורגניים, הם יוכלו להרוויח כסף רב. לכן, גידול הקפה נעשה תוך כדי ליווי של רשות מפקחת.

כאשר הקפה מיובא ממדינות אחרות כמו ברזיל או טורקיה, אזי הסיכוי לגידול קפה אורגני קטן. לכן, לא כדאי לסמוך על יד המקרה אלא לוודא, אם זה חשוב לכם כמובן, כי הקפה אכן מיוצר בשיטות אורגניות.

מלבד הערכים התזונתיים הטמונים בקפה אורגני, מרבית הצרכנים מעידים כי מדובר בקפה טעים יותר, כנראה מכיוון שהוא מיוצר על טהרת פולי הקפה, ללא התערבות כימית. בנוסף, יש הטוענים כי קפה אורגני מכיל פחות קפאין מאשר קפה רגיל. יתרון נוסף של קפה אורגני על פני קפה רגיל, טמון דווקא בשיטת גידולו. לרוב, שיטות הגידול של קפה אורגני נעשות תוך הקפדה על תנאי מסחר הוגנים (fair-trade). דהיינו, הקפה מיוצר תוך מתן כבוד ושכר הולם למגדלים, ללא ניצול והעסקת ילדים.

איפה משיגים קפה אורגני?

ניתן למצוא קפה אורגני במגוון זנים, החל מערביקה וכלה ברובוסטה. ניתן גם למצוא תחליפים של קפה אורגני העשויים בעיקר מפירות ודגנים. את הקפה האורגני ניתן למצוא כמעט בכל בית קפה, ואריזות ביתיות ניתן למצוא בעיקר בחנויות טבע. מחירו של קפה אורגני עומד בממוצע על 14 ₪ לכל 100 גרם.

לסיכום, נראה כי קפה אורגני אכן בריא יותר מקפה רגיל ובמרבית המקרים גם טעים יותר מאשר קפה רגיל. עם זאת, מחירו הכללי של קפה אורגני גבוה יותר מאשר קפה רגיל. לכן, ההחלטה האם לצרוך קפה אורגני או לא היא עניין של סדר עדיפויות בלבד.