שלושה מותגי קפה, שלושה סיפורי הצלחה

מותגי קפה, סיפורי הצלחה

כבשווקים אחרים, גם בתחום הקפה ניתן למצוא מוצרים שונים ומגוונים. גם בתחום זה מי שמתקשה להתמצא ומבקש לרכוש מוצר איכותי ואמין ראוי שיחפש מותג ידוע המייצג מסורת ואיכות. מבין מותגי הקפה בחרנו להציג שלושה מותגים מובילים וותיקים, כל אחד ממותגי הקפה הללו ידוע ביתרונו היחסי על פני אחרים ובהצטיינותו בתחום ספציפי.

Lavazza  – שושלת הקפה

שמה המלא של החברה הינו Luigi Lavazza S.p.A שם המכיל את שם מייסד החברה Luigi Lavazza, זהו ביטוי לאופייה המשפחתי של החברה אשר נוהלה לאורך כל שנות קיומה על ידי בני המשפחה וגם כיום מנוהלת על ידי ניניו ובני ניניו של לואיג’י לוואצה וזאת למרות שהחברה ציבורית ומניותיה נסחרות בבורסה.

לוואצה ייסד את החברה בטורינו בשנת 1895 כמכולת אשר סיפקה מצרכים שונים ומגוונים.

ב-1910 החליט לוואצה להפוך את מומחיותו בקפה ליתרון עסקי- בעוד חנויות אחרות מכרו אבקות קפה בודדות ובנפרד הרי ששמה של חנותו יצא לפניה בזכות שילוב ייחודי של סוגי קפה לכדי תערובות בעלות ניחוחות וטעמים מופלאים. בזכות שמו הטוב התרחב העסק ולוואצה שכר משרדים ברחוב Via San Tommaso 10 בטורינו, שם ממוקם מטה החברה עד היום.

בתחילת שנות ה-30 של המאה הקודמת הבינה משפחת לוואצה כי איכות תערובת הקפה תלויה גם במידת טריותה והחליטה לרכוש שלוש משאיות אשר יסייעו בהפצה מהירה של התערובת, במהרה הפך קפה לוואצה לפופולארי ברחבי אירופה והעולם.

בסיום מלחמת העולם השנייה החליטו מנהלי החברה, שלושת בניו של לואיג’י לוואצה, כי החברה תתמחה בשיווק מוצרי איכות ולכן תשווק רק שלושה מוצרים. באותם שנים אימצו לראשונה בני המשפחה את כללי השיווק המודרני וכך לראשונה צויר לוגו לחברה ושודרה פרסומת ברדיו.

החלטותיהם האסטרטגיות של לואיג’י ושלושת בניו מוכיחות עצמן וגם כיום נחשב לוואצה ברחבי העולם למותג קפה איכותי במיוחד ומותג הקפה מס’ 1 באיטליה כבר שנים רבות.

Saeco – פשוט להכין קפה

מותג קפה זה נושא את שם קבוצת רוכבי האופניים שהחברה מימנה את פעילותה.

החברה נוסדה ב 1981 על ידי Sergio Zappella ו Arthur Schmed ובשנת 1985 הפיצה לראשונה את מכונת הקפה האוטומטית. החברה ידועה במכונות קפה איכותיות ופשוטות להפעלה. כך, Saeco הייתה הראשונה שפיתחה והפיצה מכונת קפה ביתית בעלת שני ראשים המאפשרת הכנת אספרסו ומזיגתו בשתי כוסות בעת ובעונה אחת, היא גם הייתה הראשונה ששיווקה מכונת קפה דיגיטלית. לאחרונה הציגה החברה מכונת קפה שעוצבה על ידי מעצבי יצרנית רכבי הפאר BMW , מכונה זו זכתה לשבחים רבים בזכות קלות התפעול ועיצובה החדשני.