איך לבחור מכונת קפה למשרד?

מתבלבלים בין המבחר הרחב של מכונות הקפה? המאמר הבא יעשה לכם סדר.

אין זה סוד כי מכונות קפה, מוצר אשר ניתן עד לפני מספר שנים לראות רק בבתי קפה או בבתי אנשים עמידים במיוחד, ניתן היום לראות בכל בית רביעי בארץ ובעולם.

הדבר מתאפשר עקב העובדה שאנשים רבים החלו להפגין רצון ועניין במכונות קפה לכל כיס, ויצרניות מכונות הקפה, אשר ראו בעובדה דו הזדמנות כלכלית, החלו לפתח ולייצר מכונות קפה לכל כיס בגדלים שונים, עיצובים שונים וכמובן פונקציות שונות.

כל עסק שמכבד את עצמו כיום מציע לעובדיו מכונת קפה איכותית. כיצד בוחרים את המכונה המתאימה ביותר לעסק שלכם כאשר המבחר כה רב והפרמטרים שונים?

הגישה של הסביבה התעסוקתית בישראל התקדמה רבות בשנים האחרונות. יותר ויותר עסקים הבינו עד כמה חשובה רווחת העובד, ובהתאם לכך נקטו בשורה של צעדים למען שביעות רצונו.

אבל עוד לפני שמצביעים על מאפיינים שהתווספו למקומות עבודה בשנים האחרונות, דוגמת כרטיס מגנטי המספק ארוחת צהריים, ימי כיף והעשרה, אירועים מיוחדים ושאר צ’ופרים – יש לתת את תשומת הלב לשדרוגו של הפינוק הכי בסיסי ואלמנטרי: הקפה במשרד ☕.

במשך שנים רבות התרגלנו לכך ש”קפה בעבודה” זה צנצנת של נס קפה המגיעה לצד בר מים, צנצנת סוכר וחלב. הימים האלו חלפו, וכיום כל מקום עבודה שמכבד את עצמו ורוצה להדגיש שהוא מספק לעובדיו את תנאי העבודה הראויים ביותר – מתהדר במכונת קפה איכותית במטבח.

כבודו של הנס קפה במקומו מונח, אבל אנחנו כבר בעידן בו העובדה שעובד יושב מול המחשב במשרד ולא בבית קפה לא צריכה להגביל אותו בבחירת סוג הקפה שמתחשק לו לשתות באותו רגע. אספרסו, קפה הפוך, קפוצ’ינו וכו’ – כל אלו זמינים היום במקום העבודה, בזכות מכונת הקפה.

הכירו את נבחרת מכונות הקפה המומלצות לעסק שלכם!

מכונות קפה Philips Saeco לעסק | מכונות קפה Lavazza לעסק | מכונות קפה מבוססות קפסולות לעסק

סוגי מכונות קפה לכל כיס

מכונות קפה למשרד ולעסק קיימות במבחר רחב מאוד של סוגים ומחירים, כאשר את הבחירה יש לעשות תוך התחשבות במחיר ובסוג הקפה אותו מרבים לשתות במקום שאליו היא מיועדת.

בוחרים את המכונה הנכונה

אם, כמעסיק, אתה כבר מבין את הצורך במכונת קפה איכותית במשרד – נשאר רק לבחור את המכונה המתאימה ביותר לעסק שלך.

על פניו נראה שמדובר במשימה מורכבת, שכן מגוון המכונות הקיימות כיום בשוק הוא גדול, וגם טווח המחירים רחב. אבל זה לא מסובך כמו שזה נראה. כל מה שצריך לדעת זה את התשובה לכמה שאלות מפתח – ומשם להתקדם בפשטות למכונה המתאימה ביותר.

שאלה ראשונה: כמה קפה שותים במשרד?

4 כוסות קפה אחת על גבי השניהשימו לב ❤️: בניגוד למה שניתן לחשוב, התשובה לשאלה זו אינה נגזרת ממספר העובדים בחברה, אלא ממספר כוסות הקפה ששותים בה מדי יום.

שני הנתונים הללו אינם חופפים בהכרח – שכן ייתכן ארגון קטן המארח אורחים רבים מבחוץ מדי יום, השותים את מירב תצרוכת הקפה של המשרד.

במקביל, ייתכן ארגון גדול שמארח מעט מאוד ושאולי חלק גדול מעובדיו אינו שותה קפה.

לכן יש תחילה לבדוק מהי התפוקה המתבקשת ממכונת הקפה, שכן מכונות שונות הן בעלות תפוקה שונה.

אחרי שהגעת למסקנה כמה קפה שותים בארגון שלך עליך לדעת האם יש בארגון שלך פינת קפה אחת, ובה תוצב מכונה אחת שאמורה לענות על צרכי הארגון כולו, או שיש בארגון כמה פינות קפה שכל אחת מהן אמורה לספק רק חלק מצריכת הקפה בארגון.

אם יש בארגון כמה פינות קפה ייתכן שתרצה מכונה קפה גדולה אחת לפינת הקפה המרכזית ומכונת קפה קטנה יותר לפינת קפה משנית או לחלק את העומס שווה בשווה בין פינות הקפה השונות.

שאלה שנייה: פולים או קפסולות?

מדובר בשני פתרונות שונים, שכל אחד מהם טוב וראוי.

גם מכונת קפה המובססות פולים וגם מכונת קפסולות תספק לכם כוס קפה איכותית.

בניגוד לעבר – מכונות טחינת פולים אוטומטיות הן כיום נוחות וקלות לשימוש.

מכונות הקפה האוטומטיות

מכונות קפה אוטומטיות לעסקים – One Touch Cappuccino מאפשרות ליהנות מאספרסו או מקפוצ’ינו משובח בלחיצת כפתור.

חשוב לציין כי מכונות קפה אוטומטיות מתאימות בעיקר לאנשים השותים קפה לעיתים קרובות מאוד, או לחילופין לבתי עסק המחזיקים

עובדים רבים וכתוצאה מכך נעשה שימוש רב במכונת הקפה.

מכונות הקפה האוטומטיות למעשה עושות את כל העבודה בעצמן, וטוחנות את הקפה במקום בלחיצת כפתור.

מכונות קפה מבוססות על קפסולות

מדובר במכונות קפה נוחות במיוחד, כאשר השימוש בהן מבוסס על קפסולות שנרכשות בנפרד, המגיעות במבחר רחב של טעמים ורמת

חוזק (ניתן לרכוש גם קפסולות בטעם שוקו, למשל, ולהכין משקה טעים גם לילדים).

יתרון משמעותי במכונות קפה המבוססות על קפסולות הוא העובדה שהקפה עצמו נשמר באריזה אטומה וכך נשאר טרי וטעים במיוחד לאורך זמן.

מכונת הקפסולות עובדת בצורה פשוטה אפילו עוד יותר. טכנולוגיית הקפסולות שומרת על טריות הקפה לאורך זמן רב וגם מאפשרת להציע גיוון רב בטעמים, שכן

אלו מגיעות כיום במספר גבוה של טעמים שונים ועוצמות שונות.

כדי להחליט איזו משתי השיטות אתם מעדיפים יש להביא בחשבון את טעמם של העובדים בקפה (עניין סובייקטיבי המשתנה ממקום למקום) ואת משך הזמן שלוקח לאספקת הקפה להיגמר.

במקום בו לא שותים הרבה קפה – עדיף לבחור בקפסולות, שכאמור שומרות על הטריות. מקום המשתמש בקפה רב יעדיף, כנראה, פולים, שכן הם באים בחבילות גדולות ומחירם נמוך יותר מקפסולות.

מכונות קפה המבוססות על פודים

סוג נוסף של מכונות קפה לכל כיס הוא מכונות הקפה אשר מבוססות על פודים- בדומה למכונות הקפה המבוססות על קפסולות, גם מכונות קפה אלו טוחנות כמות מדודה של קפה, אולם בניגוד לקפסולות, שארוזות בשקית אטומה וכתוצאה מכך נותר הקפה איכותי וטרי, הפודים ארוזים בנייר המזכיר נייר אפייה, ולכן מומלץ להשתמש בהם זמן קצר לאחר רכישתם, על מנת שהקפה לא יאבד מטריותו.

? עדיין לא בטוחים אם לבחור במכונת קפה המבוססת קפסולות, פולים או פודים?

? חייגו 6055* עכשיו, או הזמינו שיחה חוזרת ומומחה קפה לעסקים יעזור לכם לבחור!

שאלה שלישית: איזה מסלול עדיף – השכרה או מכירה?

ספקים שונים מציעים מסלולים שונים. חלקם מציעים מסלול קנייה, בו המכונה שייכת לעסק וחלקם מציעים להשכיר לעסק את המכונה בתמורה לתשלום חודשי קבוע – הכולל גם את הקפה והשירות.

שאלה רביעית: שירות

משאית הובלת קפה עשויה מפולי קפה

כאן כבר לא מדובר בשאלה. ספק קפה חייב לספק שירות מצויין .

כאשר אתם מזמינים משלוח שאמור להגיע ביום ראשון בבוקר – אתם חייבים לדעת שכך יהיה, ושלא תמצאו את עצמכם בשעה 10:00 מול שורת עובדים שבדיוק סיימו את סוף השבוע, מתאקלמים לאיטם מחדש במשרד – ולא יכולים לרכך את ה”נחיתה” בעזרת כוס הקפה החביבה עליהם – רק כי המשלוח מבושש להגיע.

מערך השירות וההפצה הוא חלק קריטי בבחירת ספק הקפה. חשוב לוודא כי אספקת הקפה שלו מתקיימת באופן שוטף ושהוא מתחייב על הגעה מהירה לעסק במקרה של תקלה במכונה.

בנוסף, מכיוון שלכל ארגון יש את צרכי הקפה השונים שלו – יש לוודא שהספק יכול לתת את הגמישות המירבית בבחירת מסלול השירות האידיאלי לעסק. אנחנו, בפאוזה, ממליצים על גישת ה-One Stop Shop: פתרון קפה שמתחיל במכונה אבל לא נגמר בה.

הוא ממשיך בקפה, בכלים המתאימים, במשקאות משלימים ואפילו בחטיפים מלוחים ומתוקים לצד המשקה.

ספק שמסוגל לספק לעסק גם את כל המוצרים המשלימים הללו – יוכל לחסוך לארגון התעסקות רבה ובזבוז זמן הנגרם כתוצאה מעבודה מול ספקים שונים.

טיפים לסיכום

כאמור, מכונות קפה ניתן למצוא במגוון רחב מאוד של סוגים, צבעים, גדלים ויצרניות, דבר ההופך את הקנייה לקשה יותר עבורנו.

אנו, כצרכנים, לעיתים קרובות נשמעים למוכרנים השונים שנתפסים בעינינו כמביני דבר או שניים בתחום בו הם עוסקים.

יחד עם זאת, קיימים מס’ דברים להם יש לתת את הדעת טרם רכישת מכונת קפה:

  1. מיהי החברה המייצרת את מכונת הקפה אותה אני עתיד לרכוש? האם מדובר ביצרנית ותיקה בעלת מוניטין, ואם כן, האם מדובר במוניטין טוב או רע? לצורך הבנת העניין לעומק מומלץ להיכנס לאתרי האינטרנט השונים ולבדוק ביקורות ותגובות שנכתבו על היצרנית ועל מוצריה.
  2. היכן אני עתיד לאחסן את מכונת הקפה? אנשים רבים יודעים כי ברצונם לרכוש מכונת קפה, ומסתנוורים לאחר שרואים מבחר של מכונות קפה בגדלים שונים ובעיצובים שונים. חשוב לדעת ולתכנן מראש היכן אנו מתכננים לשים את מכונת הקפה, וכך למעשה לצמצם את אפשרויותינו.
  3. מהו התקציב המקסימלי אותו אני מוכן להשקיע על מכונת קפה? מכונות קפה ברוב המקרים אינן זולות, וחשוב לעשות סקר מחירים טרם חיפוש מכונות הקפה האידיאלית, וכך לדעת לאילו מקומות מומלץ לפנות ומאילו מקומות להימנע.

איך תעזרו לי לקבל את מכונת הקפה הטובה ביותר למשרד או לעסק?

? להתייעצות ללא עלות, חייג 6055* עכשיו, או הזמן שיחה חוזרת ונציג קפה עסקי יחזור אליך במהירות!